Viimased uudised

AS DBT hoolealune Tallinna loomaaias, leopardikutsikas Akra, alustab iseseisvat elu

Laupäeval, 23. novembril 2013, kell 12 toimus Tallinna loomaaias lahkumispidu: esimene eelmise aasta kevadel sündinud kolmest amuuri leopardikutsikast, Akra, valmistus alustama iseseisvat elu j lahkuma uude elukohta. 

Tallinna loomaaed koos amuuri leopardide vaderi, meie partneri AS DBTga ja Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsiga kutsusid oma sõpru ärasaatmispeole, mis toimus põhjavärava juures tuulikuplatsil. Just selle sündmuse tarvis püstitatud soojas telgis räägis leopardi-juttu zooloog Aleksei Turovski ning jagati informatsioon amuuri leopardi, kui maailma ühe ohustatuima loomaliigi kohta (vabas looduses on amuuri leoparde jäänud järele mitte rohkem, kui mõnikümmend isendit). Lapsi ootasid telgis viktoriin koos auhindadega ning natuke maiustusi.  

Esimese kutsikana lahkub Tallinnast Akra, kelle uueks koduks saab juba sel nädalal Moskva loomaaed. Teised kaks kutsikat, Freya ja Vlada, jäävad esialgu paigale. Lahkumispidu oli ühtlasi ka uute ootuste algus: kutsikate super-emana tuntud Darla ja tema kaasa Freddi saavad jälle üle pooleteise aasta omavahel kokku, et panna algus uue pesakonna võimalikule sünnile.

 

Pildid..