Viimased uudised

Amuuri kutsikate nimepäev.

 

19. juulil kell 12:00 Tallinna loomaaias toimus pidulik üritus, kus avaldati meie hoolealuste leopardide Darla ja Freddi 3. aprillil sündinud viienda pesukonna nimed. Need on kaks tüdrukut ja poiss. AS DBT pakkus ühele tüdrukule sümboolse nime Muusi, mis on sõnade Muuga ja Sillamäe lühend. Teisele tüdrukule valis nime Akron. Tema sai Doraks. Poisi nime Freddo valis Tallinna Loomaaed.
Meie koostöö loomaaiaga jätkamise kinnituseks sai vaderileping, millele kirjutasid alla Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsi juht Alar Lõhmus ja AS DBT juhatuse esimees Aleksandr Volohhonski.
Kuna päeval kiisud enamasti magavad, Muusi, Dora ja Freddo oli nähtavad ainult suurtel fotoportreedel.
Üritusel rääkisid Tallinna Loomaaia direktor Mati Kaal ja tuntud bioloog Aleksei Turovski sellest, kuidas ja mida teevad loomaaiad kogu maailmas, et säilitada ohustatud loomaliike, s.h. uhkete ja toredate fauna esindajate leopardide elust.
Nii täiskasvanud, kui ka lapsed veetsin suurepäraselt aega, vastates leopardidele pühendatud viktoriini küsimustele, saades auhindu. Peo lõpus igaüks või maiustada spetsiaalselt sellele üritusele küpsetatud kringli ja karastusjookidega.